کتاب شاهزاده و گدا | مارک تواین | سکینه نصرتی | انتشارات اردیبهشت

فروشنده :
انتشارات اردیبهشت | فروشگاه اینترنتی کتاب اردیبهشت
700,000 ریال 560,000 ریال
معرفی اجمالی محصول

ناشر : انتشارات اردیبهشت
شابک : 9789641710448
مولف : مارک تواین
مترجم : سکینه نصرتی
نوبت چاپ : 4
سال چاپ : 1398
تعداد صفحات : 392
قطع : رقعی
نوع جلد : سخت
شاهزاده و گدا (The Prince and the Pauper) نام رمانی تاریخی و جاودانه اثر مارک تواین، نویسندهٔ آمریکایی است که اوّلین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی، پیش از چاپ 1882 آمریکا، در کانادا به چاپ رسید و بارها مورد اقتباس تصویری در قالب فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی، و انیمیشن قرار گرفته‌است. این کتاب داستان ادوارد و تام را بیان می‌کند که یکی ولیعهد انگلستان است و دیگری گدایی بیش نیست. دست تقدیر به واسطهٔ چهره‌های آن‌ها، که بسیار شبیه هم است، این دو را بر جای یکدیگر می‌نشانَد و آن دو زندگی دیگری را امتحان می‌کند. تام و ادوارد هردو در یک روز در خانواده‌هایی کاملاً متفاوت به دنیا آمده‌اند. نویسنده از سویی از نظام فاسد دربار انگلستان و از سویی از فساد اخلاقی در میان مردم فرودست جامعهٔ انگلستان انتقاد می‌کند.
این کتاب توسط سکینه نصرتی به زبان فارسی ترجمه شده است. انتشارات اردیبهشت چهارمین چاپ این کتاب را در سال 1398 تهیه و منتشر کرده است. اثر فوق 392 صفحه داشته، در قطع رقعی و با جلد گالینگور عرضه شده است.

مطالعه بخشی از کتاب:
تولد شاهزاده و گدا
 
ﻧﯿﻤــﻪ ﻫــﺎي ﻗــﺮن ﺷــﺎﻧﺰدﻫﻢ در ﯾــﮏ روز ﭘــﺎﯾﯿﺰي و در ﺷــﻬﺮ ﺗــﺎرﯾﺨﯽ ﻟﻨــﺪن، درﺧﺎﻧﻮاده اي ﻓﻘﯿﺮ و ﺗﻬﯽ دﺳﺖ، ﺑﻪ ﻧﺎمِِِ ﮐﺎﻧﺘﯽ، ﻧﻮزاد ﭘﺴﺮي ﺑﻪ دﻧﯿﺎ آﻣﺪ ﮐﻪ ﮐﺴـﯽ  در ﺧﺎﻧﻮاده اش ﻗﺪوم ﻧﻮرﺳﯿﺪه را ﻣﺒـﺎرك ﻧﮕﻔـﺖ و ﺷـﻮق دﯾـﺪارش را ﻧﺪاﺷـﺖ. در ﻫﻤﺎن روز، درﺧﺎﻧﻮاده ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪ آﻗﺎي ﺗﻮدور ﻧﯿﺰ، ﻧﻮزادي ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ ﮐـﻪ ﺻـﺪ اﻟﺒﺘـﻪ،  ﺧﺎﻧﻮاده اش ﻣﻘﺪم او را ﮔﺮاﻣﯽ داﺷﺘﻨﺪ. اﯾﻦ ﻧﻮزاد ﺑﺮاي ﺗﻤـﺎم ﻣـﺮدم اﻧﮕﻠﺴـﺘﺎن ﻫـﻢ ﻋﺰﯾﺰ ﺑﻮد. ﻣﺮدم اﻧﮕﻠﺴﺘﺎن ﺳﺎل ﻫـﺎ وﻻدت اﯾـﻦ ﻧـﻮزاد را اﻧﺘﻈـﺎر ﻣـﯽ ﮐﺸـﯿﺪﻧﺪ و در آرزوي ﺑﻪ دﻧﯿﺎ آﻣﺪﻧﺶ ﺑﻮدﻧﺪ. آﻧﻬﺎ ﺑﺮاي ﺗﻮﻟﺪ اﯾﻦ ﻧﻮزاد، ﺑﻪ درﮔﺎه ﺧﺪاوﻧﺪ دﻋـﺎ ﮐـﺮده ﺑﻮدﻧﺪ و اﮐﻨﻮن ﮐﻪ دﻋﺎﯾﺸﺎن ﻣﺴﺘﺠﺎب ﺷﺪه و اﯾﻦ ﻧﻮزاد ﺑﻪ اﯾﻦ ﺟﻬﺎن ﻗـﺪم ﮔﺬاﺷـﺘﻪ  اﺳﺖ، از ﻓﺮط ﺷﺎدي در ﭘﻮﺳﺖ ﺷﺎن ﻧﻤﯽ ﮔﻨﺠﯿﺪﻧﺪ. ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ را در آﻏﻮش ﻣﯽ ﮔﺮﻓﺘﻨـﺪ  و از ﺷﺎدي ﻓﺮﯾﺎد ﻣﯽ ﮐﺸﯿﺪﻧﺪ. ﻫﻤﻪ اﻋﻢ از وﺿﯿﻊ و ﺷﺮﯾﻒ و ﻓﻘﯿﺮ و ﻏﻨـﯽ، از ﮐـﺎر و ﻣﻌﺎش دﺳﺖ ﮐﺸﯿﺪﻧﺪ و ﺑﻪ ﺟﺸﻦ و ﺷﺎدي و ﺳﺮور ﭘﺮادﺧﺘﻨـﺪ. روز ﻫﻨﮕـﺎم، ﻟﻨـﺪن  ﺗﻤﺎﺷﺎﯾﯽ ﺑﻮد. دﺳﺘﻪ ﻫﺎي ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ از ﺧﯿﺎﺑﺎن ﻫﺎ ﮔﺬر ﻣﯽ ﮐﺮدﻧﺪ و ﻣﺮدم ﻧﯿـﺰ ﺑـﻪ ﻧﺸـﺎﻧﻪ ....  


دانلود رایگان مقدمه کتاب شاهزاده و گدا اثر مارک تواین


جهت آشنایی بیشتر با موضوع و نحوه نگارش کتاب توصیه می کنیم ابتدا فایل مقدمه کتاب را که بصورت pdf تهیه شده از لینک زیر دریافت و مطالعه نمایید:
 
برای این محصول دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.