در مراسم افتتاحيه‌ی نمایشگاه ايران تلكام ٢٠١٦ چه گذشت؟

6 مهر 1395 ساعت 11 و 31 دقیقه
در مراسم افتتاحيه‌ی نمایشگاه ايران تلكام ٢٠١٦ چه گذشت؟
دیروز مراسم افتتاحيه هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام (Iran Telecom) با حضور«محمود واعظي» وزير ارتباطات، «نصرالله جهانگرد» معاون وزير ارتباطات، «رستگار» رييس سنديكاي مخابرات و جمعي از مسوولين برگزار شد. در مراسم افتتاحیه،  تفاهم‌نامه‌ ...
main

دیروز مراسم افتتاحيه هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام (Iran Telecom) با حضور«محمود واعظي» وزير ارتباطات، «نصرالله جهانگرد» معاون وزير ارتباطات، «رستگار» رييس سنديكاي مخابرات و جمعي از مسوولين برگزار شد. در مراسم افتتاحیه،  تفاهم‌نامه‌ای براي اجراي پروژه‌ی شبكه علمي كشور امضا شد. این نمایشگاه با رشد ١٩ درصدي حضور شرکت‌های خارجي همراه است.

در اين مراسم كه اجراي آن به عهده گوينده‌ی  پيشكسوت خبر، حياتي بود، عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی‌های متخصصین کشور و تولیدکنندگان داخلی از اهداف برگزاري اين نمايشگاه عنوان شد. در ابتدای مراسم افتتاحيه، «فرنقي زاد» رييس مركز روابط عمومي و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات به تاثيرات مثبت ارتباطات در جامعه و زندگي روزمره اشاره كرد.

5

رستگار رییس سندیکای مخابرات هم دراين مراسم به سخنراني پرداخت و گفت: امسال در ۴۰ بخش اصلی برای حضور شرکت‌ها در نمایشگاه اطلاع‌رسانی کرده‌ایم. در نمایشگاه امسال ۶۲ درصد از محصولات تولیدی از فناوری پیشرفته استفاده کرده‌اند و افق پنج ساله‌ی خوبی در بازار برای این محصولات وجود دارد که بیشتر شرکت‌کنندگان در نمایشگاه در این بخش فعال هستند. در ادامه نيز با حضور مديرعامل شركت مخابرات تهران و مدير عامل شركت سيمرغ سامانه تهران، تفاهم‌نامه‌اي بين اين دو شرکت به امضا رسيد و پروژه‌ی شبکه‌ی علمی کشور طی توافق میان شرکت مخابرات استان تهران و اپراتور مدیریت شبکه‌ی علمی ایران با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات وارد فاز اجرایی شد.

6

نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات درباره اين تفاهم‌نامه اظهار كرد:  «شبکه‌ی علمی کشور امروز به نیابت از وزارتخانه‌های ارتباطات و علوم فعالیت اجرایی خود را توسط شرکت مخابرات استان تهران و اپراتور مدیریت این شبکه آغاز خواهد کرد.» وی تاكيد كرد امتیاز اپراتوری این پروژه پیش از این به سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی سپرده شده بود، اما امروز از سوی این سازمان یک اپراتور بخش خصوصی مسوولیت عملیاتی شدن این پروژه ملی را برعهده گرفته است. جهانگرد با بیان اینکه ارایه‌ی سرویس در شبکه‌ی دانشگاهی، علمی، تحقیقاتی و مراکز حوزوی در این شبکه دیده شده است، گفت: «امیدواریم با اجرای شبکه‌ی علمی شاهد ارایه‌ی خدمات از راه دور آموزشی، کتابخانه‌ی دیجیتال، اشتراک منابع، استفاده از کلان داده (Big Data) و پردازش ارتباطات باشیم چراکه از دفتر شبکه‌ی علمی کشور به هر دانشگاه حداقل یک گیگابیت پهنای باند اختصاص پیدا می‌کند و دسترسی به منابع مشترک علمی به‌صورت فناوری رایانش ابری (Cloud Computing) وجود خواهد داشت.

7

معاون وزير ارتباطات تاكيد كرد: «استقرار و تقویت عدالت آموزشی و افزایش ظرفیت‌های علمی در کشور از جمله اهداف اجرای این پروژه است و  مقدمات عملیاتی شدن شبکه‌ی علمی در تهران پیش از این آماده شده بود و هم‌اکنون با عقد تفاهم‌نامه‌ی اجرایی میان مخابرات استان تهران و پیمانکار، عملیاتی کردن این شبکه این طرح وارد فاز اجرایی می‌شود.

وي تصریح کرد: به‌زودی مراکز استان‌ها و پس از آن شهرهای بزرگ وارد فاز اجرایی این طرح خواهند شد و در نهایت تمامی دانشگاه‌ها در کل کشور به این سرویس دسترسی خواهند داشت با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی وزارت ارتباطات قرار است خدمات ارتباطی اینترنتی با سرعت بالا و با ۵۰ درصد کاهش هزینه در اختیار دانشگاه‌ها قرار گیرد.

در پايان مراسم افتتاحيه، وزير ارتباطات با همراهي جمعي از مسوولين به بازديد از غرفه‌های نمايشگاه پرداخت. اين نمایشگاه با هدف ارایه‌ی اطلاع‌رسانی درباره‌ی آخرین دستاوردهای طرح‌های خارجی در زمینه‌ی صنعت مخابرات و فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری‌های روز کشور، برپاشده است.

موضوعاتی از قبیل نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مخابراتی، ارتباطی وسایل و تجهیزات انتقال و ادغام داده‌ها و تجارت الکترونیک، تجهیزات و سرویس‌های مخابراتی اعم از انواع آنتن و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات ماهواره‌ای، سنجش و اندازه‌گیری، تکنولوژی ارتباطات ماهواره‌ای، سیستم‌های ارتباطات کابلی و سیستم‌های دریافت و ارسال ماهواره‌ای از موضوعات اصلی این دوره از نمایشگاه ايران تلكام است.

2

در این نمایشگاه چهار روزه، ۲۲۰ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۹۵ شرکت خارجی در فضایی بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع فعاليت خود را از دیروز آغاز كردند.

13
12
11
10
9
8

همچنین نمایندگانی از ۲۲ کشور اسپانیا، اسلوونی، امارت متحده عربی، انگلیس، آفریقای جنوبی، آلمان، جمهوری چک، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، فرانسه و فنلاند، یونان، کانادا،‌ قزاقستان، ایرلند جنوبی، هلند، هند، کویت و لهستان در این نمایشگاه حضور دارند اين مساله يعني اين دوره از نمايشگاه  با رشد ۱۹ درصدی حضور شرکت‌های خارجی همراه است. نمایشگاه ايران تلكام ٢٠١٦، از ۴ تا ۷ مهرماه طي ساعات ۹ صبح لغایت ۱۷ در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ميزبان علاقه‌مندان است.

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
پشتیبانی و مشاوره
سلام !
برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.